Kişilik,Zeka,Dikkat ve Algı Testleri

Kişilik,Dikkat,Algı ve Zeka Testleri

Çocukları ve yetişkinleri dikkat ve algı konusunda profesyonel bir şekilde gözlemleyebilmek üzere bir takım testlere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu testler sayesinde; çocuk ve yetişkinlerin dikkat, algı ve psikomotor gelişimleri ile ilgili veriler elde edilir. Kurumumuzda uygulanan testler ülkemizde oldukça yaygın bir kullanım alanına sahiptirler. Testlerin sonucunda uzmanımız tarafından rapor da yazılmaktadır.
Testler hakkında daha detaylı bilgi için ve randevu bizimle iletişime kolaylıkla geçebilirsiniz.

D2 Dikkat Testi: 9-60 yaş arasına uygulanan bir dikkat testidir. Test, seçici dikkati belirlemek için geliştirilmiştir. Ayrıca “psikomotor hız”, “gösterilen performansın kalitesi” gibi dikkatle ilgili becerilerde bu testte değerlendirilmektedir.

Frankfurter Dikkat Testi: 60-72 ay arası çocukların dikkatini 90 saniyede değerlendirmek üzere planlanmış bir performans testidir.Frostig Gelişimsel-Görsel Algı Testi: Çocukların görsel algılarını değerlendirmeye yardımcı olan bir algı testidir. 4 ile 8 yaş arasındaki çocuklar başta olmak üzere uygulanabilen bir görsel algı testidir.

Frostig Gelişimsel-Görsel Algı Testi: Çocukların görsel algılarını değerlendirmeye yardımcı olan bir algı testidir. 4 ile 8 yaş arasındaki çocuklar başta olmak üzere uygulanabilen bir görsel algı testidir.

Burdon Dikkat Testi: Genellikle diğer testlerin uygulanamadığı yaş grubundaki çocuklara bireysel ya da grup olarak uygulanır.Bender Gestalt Görsel Motor Algı Testi: 5-11 yaş arasındaki çocuklara bireysel olarak uygulanır. Bu test, çocuklarda görsel motor algıyı değerlendirmek için gelişimsel bir test olarak kullanılmaktadır.

Benton Görsel Bellek Testi: 8 yaş üzeri bireylere uygulanabilen, bireyin dikkat, algı ve bellek durumuna dair bilgi verebilen, dikkat eksikliğinin tespit edilebildiği bir dikkat ve algı testidir. Bireysel olarak uygulanan bir performans testi olup görsel belleğin değerlendirilmesinde kullanılmaktadır.

Translate »
+90 507 193 60 13